Меню:
Розклад автобусів
Наша адреса:
53211 Дніпропетровська обл. м.Нікополь вул.Дідика,23 Тел.факс 8(05662)5-16-53 е-mail: rajono1@ukr.net
Дякуємо:
Компьютерній фірмі DEVICE
Єдиний освітній центр:
Корисно:

Новини

           

       Щороку, 7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я.  Вперше святкування відбулося у 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з розповсюдженням різноманітних захворювань.
Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року –Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».
    У цьому році відзначання цієї події співпало з проведенням  Тижня безпеки дитини, який проводився у загальноосвітніх закладах  Нікопольського району.
    З метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо можливіих ризиків в різних ситуаціях , навчання засобам запобігання травматизму; мотивування людей різного віку до надання першої допомоги. для учнів старших класів 14 закладів  загальної середньої освіти району,  проведений майстер-клас з надання першої медичної  допомоги. Відомо, що своєчасне надання та правильне проведення першої медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування та попереджує розвиток тяжких ускладнень.
    Високий рівень проведених заходів забезпечили професіонали-викладачі Комунального вищого навчального закладу "Нікопольський медичний коледж" Дніпропетровської обласної ради"
    Під час занять розглянуто алгоритм дій при наданні першої допомоги при зупинці серцевої діяльності і дихання, при кровотечах, переломах кісток. присутні цікавилися,як надати стабільно-відновне положення при втраті свідомості, які підручні засоби краще використати при наданні допомоги при кровотечі, переломах кісток.
    Усі охочі мали змогу спробувати власноруч проводити серцево-легеневу реанімацію, опанувати техніку штучного дихання та техніку непрямого масажу серця.
    Викладачі медичного коледжу,які проводили майстер-клас, пояснили, що основне завдання при наданні першої домедичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень. Важливо не панікувати, діяти швидко, адже в такі моменти дорогою є кожна секунда. 
   Увагу присутніх було акцентовано на тому,, що постраждалому можна надати найбільш дієву допомогу в перші хвилини при зупинці серцебиття та дихання – саме в такі моменти людина перебуває між життям і смертю. Це можуть зробити ті, хто знаходяться поряд. Максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години, до приїзду швидкої чи госпіталізації.
   Саме тому знання з надання першої долікарської допомоги потрібні кожному.

 

Методист методичного кабінету відділу освіти Нікопольської райдержадміністрації Буберенко Я.В.