Меню:
Розклад автобусів
Наша адреса:
53211 Дніпропетровська обл. м.Нікополь вул.Дідика,23 Тел.факс 8(05662)5-16-53 е-mail: rajono1@ukr.net
Дякуємо:
Компьютерній фірмі DEVICE
Єдиний освітній центр:
Корисно:

Новини

Творчі, креативні, інноваційні, кращі – вчителі української мови та літератури
30-го жовтня відбулося методичне об’єднання вчителів української мови та літератури. Засідання розпочалося з емоційної готовності вчителів. Словесники подарували своїм колегам яскраві вогники привітань. Вогники позитиву, добра, хорошого настрою заповнили приміщення. Після таких приємних, теплих слів усі приступили  до плідної роботи .
Керівник м/о Макаренко Л.М. звернула увагу на  методичні рекомендації  щодо вивчення української мови та літератури у 2017-2018 навчальному році,  вказала  про  зміни у програмах та порадила вчителям під час підготовки до уроків ставити за мету  формувати в учнів креативну компетентність - бажання та вміння діяти не за зразком, а оригінально, уміння застосовувати здобуті знання в нестандартних ситуаціях.
Методист методичного кабінету Музика Л.І. проаналізувала результати  ЗНО 2017 року по школах району,  звернула увагу, що в 2017 році програму з української літератури для 5-9 класів модернізовано згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти з метою наскрізного впровадження механізму реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні української мови та літератури в контексті положень «Нової української школи».
Шумова І.В., вчитель-методист  Кам’янської ЗОШ, зупинилася на особливостях підготовки до ЗНО з української мови та літератури. Вона зазначила, що успішне складання іспиту залежить від комплексної підготовки протягом 5-11 класів. Звернула увагу на додаткові зошити для контрольню знань з української мови та літератури тестової форми, наголосила на важливості індивідуальних консультацій під час канікул та після уроків. Досвід показує, що успішно складає той ЗНО, хто готується систематично і відповідально, можна сказати, самовіддано. Ось цей критерій успіху на першому місці. Це означає, що не стільки базові знання, з якими учні починають підготовку, скільки саме система і дійсно відповідальний і свідомий підхід визначають успіх на ЗНО.
Вчитель Кам’янської ЗОШ Сірякова Т.А. представила  презентацію «Організація роботи з обдарованими учнями на уроках української мови та літератури» продемонструвала  систему роботи з виявлення обдарованих дітей, висвітлила  питання теоретичного обґрунтування обдарованості, яких дітей можна вважати обдарованими, як учителеві виявити обдаровану дитину безпосередньо на уроці, як створити умови для всебічного розвитку здібностей в умовах звичайної школи.
Харченко Н.П., вчитель  Дмитрівської ЗОШ,  презентувала розробку власного уроку «Відмінювання прикметників твердої і м’якої груп», який було надруковано у журналі «Українська мова та література. Видавничої групи «Основа».
Розпочалися мовно-літературні конкурси, з метою сприяння  піднесенню престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю. По школах провели VІІІ - й Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка.   Розпочалася підготовка  до Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, який пройде 9 –го листопада до Дня української писемності. Озюменко Н.М. директор БДТ довела інформацію про конкурс «Світанкові струни Нікопольщини». Ознайомила з черговим виданням « Собори наших душ» і назвала учнів,твори  яких ввійшли до збірки.
Методист методичного кабінету Музика Л.І. ознайомила зі списком вчителів, які атестуються в поточному році та  змінами в питанні атестації.
Підвела підсумок засідання та побажала усім здоров'я, невичерпних творчих сил, щастя і натхнення!

Керівник м/о вчителів
української мови та літератури
Макаренко Л.М.