Меню:
Розклад автобусів
Наша адреса:
53211 Дніпропетровська обл. м.Нікополь вул.Дідика,23 Тел.факс 8(05662)5-16-53 е-mail: rajono1@ukr.net
Дякуємо:
Компьютерній фірмі DEVICE
Єдиний освітній центр:
Корисно:

Новини

Охорона здоров’я дітей є пріоритетним обов’язком держави, що визначено Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, низкою законів  та підзаконних актів України.

Метою державної цільової соціальної Програми "Шкільний автобус"( діє в Україні з 2003 року) є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до місця навчання, роботи і додому, поліпшення освітнього рівня населення, що проживає у такій місцевості, та раціонального використання кадрового потенціалу зазначених закладів.
У 2016-2017 навчальному році у Нікопольському районі організовано регулярне безкоштовне підвезення до місць навчання і додому близько 500 учнів та 30 педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів до 36 населених пунктів (підвезення здійснюється 13 шкільними автобусами). Шкільними автобусами забезпечені наступні загальноосвітні заклади: Борисівська ЗОШ, Веселівська ЗОШ, Кіровська ЗОШ, Криничуватська ЗОШ, Лошкарівська ЗОШ, Менжинська ЗОШ, Новоіванівська ЗОШ, Новософіївська ЗОШ, Олексіївська ЗОШ, Павлопільська ЗОШ, Першотравенська ЗОШ, Шевченківська ЗОШ, Шолохівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
В районі проводиться певна робота по безпечному перевезенню учасників навчально-виховного процесу. У кожному навчальному закладі видані накази щодо організованого підвезення учнів та вчителів шкіл, складені графіки, маршрути руху. В наявності у кожного водія є всі необхідні документи для перевезення дітей. Всі водії мають стаж управління транспортом більше 3-х років.
З метою забезпечення збереження життя і здоров’я дітей в умовах здійснення підвозу в кожному навчальному закладі заведено журнал для інструктажу учнів. Класні керівники проводять з учнями інструктажі («Правила посадки і висадки з автобуса», «Правила поведінки під час руху автобуса»). Наказом по школі за кожним автобусом закріплені педагогічні працівники, для забезпечення належного порядку серед дітей, виконання правил техніки безпеки.  Частковою проблемою є забезпечення умов для проведення перед рейсового медичного обстеження водіїв автобусів сертифікованими медичними працівниками. Для проведення щозмінних перед рейсових та після рейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів відділ освіти райдержадміністрації планує у 2017 році охопити навчанням (перенавчанням) 10 шкільних медичних сестер.
Відповідно до чинних норм законодавства, медичні кабінети загальноосвітніх шкіл укомплектовані засобами медичного призначення та лікарськими засобами для надання першої та невідкладної медичної допомоги.
Серйозною проблемою до недавнього часу залишалась відсутність спеціальних  медичних аптечок для шкільних автобусів, адже відповідно до відкоригованих і нещодавно прийнятих законами України автомобільні аптечки транспортних засобів , які перевозять понад 9 осіб, повинні відповідати новоприйнятим нормам.
Вирішити проблему допоміг  депутат Дніпропетровської обласної ради Палош А.А.
24 листопада 2016 року Андрій Андрійович  вручив 13 сертифікованих автомобільних аптечок першої допомоги європейського зразка директорам загальноосвітніх навчальних закладів, до яких здійснюється підвіз учнів. Треба зазначити, що придбані аптечки -високоякісний продукт, який містить всі необхідні медичні препарати, комірці для фіксації шийного відділу хребта змінних розмірів, шини еластичні знезаражувальні, знеболюючі засоби такі необхідні при виникненні непередбачених ситуацій, важких ДТП або неумисного поранення водія.. Наявність таких аптечок-гарантія здоров'я і безпеки пасажирів.
Начальник відділу освіти Нікопольської райдержадміністрації Сербовка І.В., керівники загальноосвітніх навчальних закладів щиро подякували депутату Дніпропетровської обласної ради Палошу А.А за небайдужість, за увагу до проблем освітян району, за дієвий відгук на прохання та побажали успіхів у всіх добрих справах!


Методист методичного кабінету Буберенко Я.В.