Меню:
Розклад автобусів
Наша адреса:
53211 Дніпропетровська обл. м.Нікополь вул.Дідика,23 Тел.факс 8(05662)5-16-53 е-mail: rajono1@ukr.net
Дякуємо:
Компьютерній фірмі DEVICE
Єдиний освітній центр:
Корисно:

Новини

Сьогодні – учень, завтра - успішний фахівець

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.      
В умовах реформування системи освіти в Україні особливої ваги набуває проблема, пов’язана з прагненням сучасної молоді знайти місце рівноправного партнера у суспільних процесах, які протікають швидко і вимагають від них одночасно високого рівня загальної підготовки й ґрунтовних знань в обраній сфері професійної діяльності. У сучасному суспільстві молодь не може успішно реалізувати свої соціально-професійні орієнтації без сприяння інститутів системи освіти. Такі заклади не тільки транслюють підростаючому поколінню обсяг знань і передають спеціальні вміння, а також і формують життєві орієнтації, установи, зокрема – вибір майбутньої професії, продовження освіти й професійну підготовку. Таким чином, одним із пріоритетних завдань сучасної системи освіти є організація роботи з учнівською молоддю щодо усвідомленого професійного самовизначення.
Відповідно до річного плану роботи відділу освіти Нікопольської райдержадміністрації, з метою інформування учнівської молоді щодо ринку праці регіону, допомоги у професійному самовизначенні, 12 квітня 2016 року у великому залі засідань районної ради був проведений профорієнтаційний захід, у якому взяли участь близько 290 учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл району.
Цього року зустрітися з нашими старшокласниками виявили бажання представники трьох вишів, Нікопольського об’єднаного міського військового комісаріату, Нікопольського міськрайонного центру зайнятості.
У заході взяли участь: керівник апарату Нікопольської райдержадміністрації Бучок Ольга Семенівна, заступник голови райдержадміністрації Зимін Генадій Львович, методисти методичного кабінету відділу освіти Буберенко Яна Володимирівна, Гончар Ірина Олексіївна, Мартіян Юлія Вікторівна, Юркович Тамара Вікторівна.
З привітальним словом до присутніх звернулась начальник відділу освіти Сербовка Інна Володимирівна.
Представники вищих навчальних закладів Хараджян Наталя Анатоліївна – доцент кафедри інформатики, кандидат педагогічних наук , Кухта Оксана Сергіївна – начальник відділу зв’язку із закладами освіти Криворізького педагогічного інституту; Кошулько Віталій Сергійович – заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент кафедри зберігання та переробки сільськогосподарської продукції Дніпропетровського державного аграрно - економічного університет; Котолевський Олександр Анатолійович – начальник відділення роботи з перемінним складом відділу кадрового забезпечення, підполковник поліції Донецького юридичного інституту надали присутнім вичерпну інформацію про особливості вступної компанії у 2016 році. Майбутні абітурієнти змоги отримати відповіді на такі запитання: як підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання? Яку обрати спеціальність у вищому навчальному закладі з урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей? Як зробити навчання у вищому навчальному закладі більш ефективним?
Спеціаліст відділу комплектації Нікопольського об’єднаного міського військового комісаріату Смеречанська Вікторія Іванівна повідомила присутніх про порядок вступу до Вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
Начальник відділу активної підтримки безробітних  Нікопольського міськрайонного центру зайнятості Філенко Олександр Олександрович у своєму виступі наголосив, що профорієнтація молоді припускає координацію роботи спеціалістів системи зайнятості, відділу  освіти, навчальних закладів району і повинна мати сумісне планування роботи. Цікавими виявилися посилання на сайт Моя кар’єра http://www.mycareer.org.ua/test, на якому старшокласникам, випускникам шкіл, середніх спеціальних навчальних закладів та абітурієнтів віком від 14 до 25 років пропонується пройти безплатне комплексне тестування, яке допоможе виявити власні схильності та здібності до різних видів діяльності.
Запрошені на профорієнтаційний захід висловили подяку керівництву Нікопольської районної райдержадміністрації, відділу освіти за надану можливість поспілкуватися з учнями.

 

Методист методичного кабінету відділу освіти Буберенко Я.В.