Меню:
Розклад автобусів
Наша адреса:
53211 Дніпропетровська обл. м.Нікополь вул.Дідика,23 Тел.факс 8(05662)5-16-53 е-mail: rajono1@ukr.net
Дякуємо:
Компьютерній фірмі DEVICE
Єдиний освітній центр:
Корисно:

Новини


Актуальним у наш складний час є випустити зі школи таку особистість, яка могла б адаптуватися до життя, самостійно здобувати нові знання, ми маємо виховати громадянина держави, який поважає її мову, культуру, історію, особистість талановиту, думаючу, особистість, яка сама керує  собою, володіє правом на вільну побудову життя та вільну творчість. Саме такі завдання ставлять перед собою вчителі української мови і літератури району. Створення словесниками власної системи викладання предмету, використання інтерактивних технологій, інноваційної системи контролю й оцінки якості знань – це процес, який ніколи не завершується і вимагає постійного поповнення знань, адже сучасний учитель має бути творчою особистістю, володіти вмінням скеровувати процес навчання, бути завжди в пошуку. Тому вчителі-словесники загальноосвітніх шкіл району постійно вчаться: проводять тренінги, семінари-практикуми, конференції, методичні об’єднання.
Саме таке методичне об’єднання вчителів української мови і літератури пройшло 18 березня в Олексіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.
Школа привітно зустріла вчителів, директор школи Степаненко Тетяна Григорівна провела презентацію, познайомила гостей із роботою школи, її досягненнями, успіхами, перемогами.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Доруда Ліна Миколаївна разом з учителями школи  та соціальними сервісами Веб.2.0. створювали спільний проект «Інноваційні системи контролю й оцінки якості знань», показали, як можна дистанційно проводити заняття, давати завдання та перевіряти їх виконання навіть коли учень відсутній у школі, слідкувати за кожним кроком виконання цих завдань.
Наступним етапом роботи на  цьому засіданні методичного об’єднання був семінар-тренінг «Інноваційні системи  контролю й оцінки якості  знань  та їх вплив на формування самооцінки учнів», який провела керівник районного  методичного об’єднання вчителів української мови і літератури, учитель української мови літератури Олексіївської ЗОШ Макаренко Лариса Михайлівна. Тренінг проходив цікаво, був корисним для кожного  присутнього, тому вчителі-словесники брали в ньому активну участь: записували очікувані результати, працювали у парах, групами, створювали проекти,  асоціативне гроно, відповідали на питання, тобто, кожен учитель відчував себе у ролі учня.
Своїми формами й методами контролю й оцінки якості знань поділилася вчитель української мови і літератури Чкаловської ЗОШ І-ІІІ ступенів Залуцька Юлія Вікторівна.
Національною доктриною розвитку освіти в Україні утверджено стратегію прискореного, інноваційного розвитку освіти й науки, всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору. Такі завдання вирішуються у процесі соціалізації через засвоєння людиною особистісних цінностей, соціальних норм та моделей поведінки, а для цього вчителеві потрібен новий інструментарій, нове у компетентнісному навчанні, нові засоби реалізації особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів.
Саме темою « Використання нових педагогічних стратегій та інноваційних навчально-виховних технологій на уроках української мови і літератури для розвитку соціальної компетентності учнів» я  продовжила роботу методичного об’єднання, а вчителі української мови і літератури Бєлкіна Наталя Валентинівна ( Придніпровська ЗОШ) та Сірякова Тетяна Анатоліївна ( Кам’янська ЗОШ) провели майстер класи із цієї теми.
Методичне об’єднання завершилося, але вчителі не поспішали покидати школу, вони були в захопленні від прийому, від тих знань, які отримали,  активно обговорювали, ділилися враженнями, обмінювалися досвідом, дякували господарям за чудовий прийом.
Методист методичного кабінету  Ковтуненко Л.В.